בל;תק

נתקלתי בפורום מסויים באיש מקצוע אשר חילק כרטיסי ביקור שלו לאנשי שיחו. מצד שני, כאשר האיש השני הושיט לו את כרטיס הביקור שלו- האיש הניד בראשו וסירב לקחת.

את דעתי על התנהגותו של אותו אדם אין צורך לפרט. דעתם של אנשי שיחו אשר סירב לקבל מהם כרטיס ביקור (אחרי שהם נטלו את שלו) ושל הצופים בסיטואציה ברורה. אני מניח שגם דעת הקורא דומה.

בהרבה דיוני רשת (פייסבוק, תגובות למאמרים וכד’) יש מגיבי בל;תק. אלו מגיבים אשר מצהירים שלא קראו את מה שנכתב קודם ובכל זאת אומרים את דעתם.

אז בלת"קניק חביב- מה אתה אומר לי? “לא טרחתי לקרוא את מה שאתה כתבת אבל אתה תקרא את מה שיש לי להגיד". נראה לך? למה מי אתה? הרי סיכוי סביר שמה שכתבת, היה מישהו שכתב לפניך. מה אתה תורם לדיון? במה אתה מעשיר אותי?

בלת"קניק: אתה סתם מישהו שרוצה לשפוך, לא באמת לדון בנושא. אז לך חפש את החברים שלך ועזוב אותי במנוחה. כשאני כותב, כשאני קורא, אני מצפה ליחס רציני ומכבד מהשותפים לשיח. בל;תק אומר שאתה לא שם. ולא רק שלא טרחת לקרוא- אתה גם מצהיר זאת בגאווה.

שים ♥, אין לי בעיה עם זה שלא קראת את כל התגובות, זה קורה לכולנו. אבל לכתוב בל;תק זה להצהיר על כך בראש חוצות ובגאווה. כמאמרו של גדי יגיל: כולם עושים פיפי בבריכה, אבל לא מהמקפצה

אז אתה אגואיסט (מחלה נפוצה מאוד) שלא מעלה על דעתך שיחס גורר יחס. שכנע אותי שיש לך דברי טעם להגיד. זה יבוא ביחד עם זה שתדגים את הידע שלך, את זה שלמדת (כן, מאחרים). יודע מה? מספיק לי שתרצה להקשיב וללמוד. עד אז- למה תגובתך או אתה צריכים לעניין אותי?

לך לעזזל בלת”קניק נכבד, אתה והגיגיך גם יחד. כשתגדל, כשתרצה שיחה ולא הצהרה- אשמח. אבל עד אז, שלום שלום ולא להתראות.

 

נ.ב.

אולי בל;תק זה ראשי תיבות של "בלי תקשורת"?