אפליקציית כושר/ הליכה- המלצה

בעוונותי, אני הולך (מעט מדי, בתדירות נמוכה מדי) בתור פעילות גופנית. אגב, זה באמת מועיל.

התקנתי במכשיר הסמארטפון שלי (הצעות לכנוי בעברית מבית דורבנות: חכמפון, שחנבון או טלבון) תוכנת מעקב לניהול הפעילות הגופנית- מרחק, זמן, מהירות ממוצעת וכד'). יש תוכנות מעולות בשוק בחינם או במחיר זניח. אבל אני רוצה לספר מדוע עברתי מהתוכנה המצויינת בה השתמשתי לאחרת: גרועה.

אפליקציית Charity Miles אמורה לעשות את הדברים הבסיסיים בלבד של תוכנת כושר: היא תמדוד כמה זמן ואיזה מרחק הלכת/ רצת/ רכבת על אופנים. דברים חכמים יותר כגון מהירות ממוצעת, שמירת מסלול או אפילו תרגום ממיילים לקילומטרים אין בה. אם זה לא מספיק, התוכנה "נתקעת" מדי פעם והאתר שלה במקרה הטוב ניתן להגדירו כ"גרוע".

אבל, וזה אבל גדול בשבילי: האפליקציה מצאה תורמים והיא מתחייבת לתרום 25 סנט לכל מייל שאלך או ארוץ (10 סנט לכל מייל רכיבה). אני יכול לבחור מתוך שורה לא קטנה של ארגוני צדקה למי לתרום והם מודיעים שיבצעו את התרומה.

אז נכון, המדובר בארגונים בעיקר אמריקאים ומעט עולמיים (אין עמותות ישראליות) והמרחק שאני הולך לא קיים מבחינת תרומתי לעולם. אבל מצד שני, דברים כמו מהירות ממוצעת אני יודע לחשב לבד והתחושה שעשיתי משהו קטן טוב- זה שווה את זה.

לפחות לי.

Comments

גיליתי לאחרונה תוכנה בשם RUN4GOOD אשר עושה את אותו הדבר, עם כמה שינויים קלים:
 
ראשית התוכנה מיועד לרצים בלבד. אני משתמש בה להליכה אבל פורמאלית היא מיועדת לרצים.
מבחינה טכנית, היא יותר טובה מהקודמת. כך, למשל, היא משרטטת מפה של הליכתך ונותנת נתונים גם בק"מ ולא רק במיילים
 
גם מודל התרומה שלהם שונה- על פי המודל שלהם, הספונסור (סאקוני- יצרן נעלי הספורט) יתרום סכום מסויים אם סה"כ המרחק שיצטבר על ידי כל המשתתפים יעבור מרחק מסויים ($10,000 אם הרצים במצטבר יעברו 10,000 מייל).
 
לידיעת הגולשים